تبلیغ افزار Softncapp

مواجه شدن با تبلیغات متعدد بر روی صفحه نمایش از اتفاقات آزار دهنده‌ای است که کاربر را به بستن صفحه مرورگر سوق داده و از ادامه جستجو منصرف می‌کند. یکی از اولین گمانه‌ها، آلوده بودن سیستم به تبلیغ افزار است، اما آیا تمامی تبلیغاتی که در هنگام بازدید از وب‌سایت‌های مختلف نمایش داده می‌شوند از سوی بدافزارها هستند. ظاهر شدن بنرهای تبلیغاتی در سیستم، الزاما به معنای روبرو بودن با تبلیغ افزارها نیست چرا که معمولا تبلیغ افزارها اهداف بیشتری را دنبال می‌کنند. سازندگان آنها ممکن است با هدف جمع آوری اطلاعات جستجوی کاربر در مرورگر، نمایش تبلیغات هوشمند و سوء استفاده از این اطلاعات فعالیت کنند و یا مانند سایر بدافزارها در پی خرابکاری و تغییراتی در سیستم باشند. با این وجود، ویژگی مشترک بین انواع تبلیغ افزارها، ورود پنهانی و ناخواسته آنها به سیستم کاربران است. در ادامه نمونه‌ای از تبلیغ افزارها و چگونگی عملکرد آن را معرفی خواهیم کرد.

به گزارش آزمایشگاه تحلیل بدافزار پادویش، بدافزاری با نام Softncapp یکی از تبلیغ افزارهای مشاهده شده در میان کاربران است که تخریب زیادی در سیستم به همراه دارد. عملکرد این بدافزار به گونه‌ای است که با نمایش تبلیغات مختلف در فواصل زمانی کوتاه بر روی صفحه نمایش، امکان ادامه فعالیت کاربر را ناممکن می‌کند. مزاحمت بدافزار به اینجا ختم نمی‌شود و با فراهم کردن محیطی مناسب برای دانلود و اجرای سایر بدافزارها، این روند را تا حداکثر ظرفیت سیستم برای دانلود بدافزار ادامه می‌دهد؛ در نهایت با اشغال حداکثری حافظه، سیستم به کندترین حالت خود می‌رسد. از دیگر علائم آلودگی به این بدافزار می‌توان به تغییر تصویر پس‌زمینه ویندوز، ایجاد ScreenSaver مزاحم، بالا آمدن زیاد پنجره‌های تبلیغاتی اشاره کرد.

آنتی ویروس پادویش، این بدافزار را شناسایی و از سیستم شما محافظت می‌کند. شما می‌توانید برای دیدن جزئیات فنی از تحلیل این بدافزار و روش مقابله و پاک‌سازی سیستم به اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *