نسخه دو آنتی ویروس اندروید پادویش با قابلیت های جدید منتشر شد.

آنتی ویروس پیشرفته پادویش

نسخه 2.21.37.501 آنتی ویروس اندروید پادویش با قابلیت ها و ظاهری کاملا متفاوت عرضه شده است.

در صفحه اول، ماژول‌های اصلی برنامه دیده می‌شوند که شامل موارد ذیل می باشد:

  • آنتی فیشینگ
  • محافظ برنامه‌ها
  • اسکن برنامه‌ها و فایل‌ها
  • پاکسازی فایل‌های غیر ضروری
  • دیوار آتش
  • ضد سرقت

در میان این قابلیت ها، آنتی فیشینگ برجسته ترین قابلیت این نسخه می باشد. همچنین ویژگی ضد سرقت، دیوار آتش و پاکسازی فایل های غیر ضروری نیز شامل تغییراتی شده اند که برای کاربر بسیار کاربردی تر شده است. در ادامه هر یک از موارد شرح داده شده است.

آنتی فیشینگ

سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی یکی از مهمترین کلاهبرداری‌هایی است که این روزها در فضای مجازی صورت می‌گیرد. یکی از راه‌های چنین کلاهبرداری‌هایی، ساخت صفحات پرداخت جعلی و مشابه صفحات پرداخت معتبر است. در چنین شرایطی، کاربران بدون اطلاع از جعلی بودن این صفحات، اقدام به درج اطلاعات کارت‌های بانکی خود در این صفحات کرده که نتیجه آن خالی شدن موجودی حساب‌های بانکی متصل به کارت عابر بانک آنها است. ماژول آنتی فیشینگ، با شناسایی این صفحات جعلی و اطلاع آن به کاربران، از سرقت اطلاعات بانکی افراد جلوگیری می‌کند. همچنین، این امکان وجود دارد که درگاه‌های پرداخت مختلف را به لیست‌ قابل اعتماد یا لیست درگاه‌های جعلی اضافه کرده و لیست تراکنش‌های بانکی خود را مشاهده کنید.

محافظ برنامه‌ها

در این قسمت، هر برنامه نصب شده در گوشی تلفن همراه از نظر میزان و نوع دسترسی‌ و مجوزهایی که در اختیار دارد، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و تخمینی از میزان خطرناک بودن آنها و یا توانایی ایجاد خطر برای اطلاعات موجود در گوشی تلفن همراه ارائه می‌شود. همچنین، این امکان وجود دارد که مشخصات فنی هر برنامه با جزئیات بیشتر نمایش داده شود. از جمله این موارد می‌توان به مجوزهای استفاده شده، آدرس ذخیره سازی اطلاعات برنامه، نام پکیج برنامه و … اشاره کرد. علاوه براین، امکان اسکن، حذف، نصب یا اجرای هر برنامه نیز داخل این ماژول وجود دارد.

اسکن برنامه‌ها و فایل‌ها

این امکان وجود دارد که فایل‌ها و برنامه‌های موجود در گوشی تلفن همراه به صورت مجزا یا کلی مورد پویش قرار گیرند و فایل‌های خطرناک به کاربر نشان داده شوند تا در صورت لزوم حذف شوند.

حذف فایل‌های غیر ضروری

به مرور زمان، تعداد قابل ملاحظه‌ای از فایل‌های بلااستفاده در حافظه گوشی تلفن همراه جمع خواهد شد. از جمله این موارد می‌توان به فایل‌های نصبی قدیمی برنامه‌ها، اسناد و فایل‌های اضافی و بی‌استفاده و حافظه پنهان برنامه‌ها اشاره کرد که باعث کند شدن سیستم عامل و پر شدن حافظه گوشی خواهند شد. ماژول پاکسازی، این فایل‌ها را شناسایی کرده و اقدام به حذف آنها خواهد کرد. همچنین، این امکان وجود دارد که در صورت پشتیبانی سیستم عامل اندروید، برنامه‌های موجود در حافظه رم گوشی نیز پاک شده و حافظه بیشتری آزاد سازی شود.

از دیگر امکانات این نسخه می‌توان به ماژول‌های پویش و به‌روزرسانی پایگاه داده خودکار، تنظیمات شخصی‌سازی، قفل کردن دوربین تلفن همراه و  همچنین، امکان عکس‌برداری از کاربر به هنگام ورود ناموفق به گوشی تلفن همراه اشاره کرد.

 

به تمامی کاربران توصیه می‌شود از آخرین نسخه آنتی‌ویروس پادویش برای محافظت سیستم خود استفاده کنند.

 

جهت دریافت آخرین نسخه می توانید به صورت مستقیم از اینجا و یا  از صفحه دانلود محصولات پادویش اقدام نمایید.