بدترین روش برای کاهش مصرف شارژ باتری گوشی

یکی از خانواده‌های بدافزاری شایع و عموماً غیرمخرب که در بازارهای اندرویدی به شکلی گسترده‌ دیده می‌شود، خانواده تبلیغ‌‌افزارها هستند. سازندگان تبلیغ‌افزارهای اندرویدی، با نمایش بی‌وقفه تبلیغات و تشویق کاربران به استفاده و یا خرید محصولات نشان داده شده، سعی در ترغیب افراد بیشتری به استفاده از برنامه‌های خود و به دنبال آن کسب درآمد بیشتر هستند.

Fictus یکی از تبلیغ‌افزارهای غیرمخرب است که به طور خودکار تبلیغات را هنگام اجرای برنامه نمایش می‌دهد. بر خلاف بسیاری دیگر از بدافزارها که بدون اطلاع کاربر وارد سیستم شده و به نمایش تبلیغات خود می‌پردازند، Fictus با معرفی خود به عنوان ابزاری کاربردی، توسط کاربر به سیستم وارد می‌شود.

این برنامه که با نام “DU Battery Saver Pro丨Power Doctor v3.9.9” در بازارهای اندرویدی مختلف وجود دارد، همان‌گونه که از نامش پیداست برای کاهش مصرف شارژ باتری گوشی افرادی که با مشکل خاموش شدن‌های پی‌در‌پی مواجه هستند، ارائه شده است.

اما مشکل اصلی برنامه این است که تنها در صورتی امکان استفاده از خدمات واقعی ممکن می‌شود که کاربر بر روی تبلیغات ارسال شده به گوشی خود کلیک کرده و برنامه‌های مورد نظر سازنده را نصب کند. علاوه‌ بر ‌این، برای نمایش تبلیغات متناسب با علایق کاربر، اطلاعات مهم کاربر از گوشی جمع آوری شده و به وب‌سایت‌های تبلیغاتی ارسال می‌شود.

برای پیشگیری از آلوده شدن گوشی، از دانلود و نصب برنامه از منابع و مارکت‌های موبایلی نامعتبر خودداری کنید و به هنگام نصب آنها، به مجوزهای درخواستی دقت کنید. آنتی ویروس پادویش، این بدافزار را شناسایی و از سیستم شما محافظت می‌کند. شما می‌توانید برای دیدن جزئیات فنی از تحلیل این بدافزار و روش مقابله و پاک‌سازی سیستم به اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *