نقشه کلاهبرداران برای شارژ سیم کارت کاربران

بدافزار اندرویدی Agent.Smsa از خانواده تروجان‌ها و یکی از ده‌ها بدافزاری است که با استفاده از سرویس‌های ارزش افزوده از کاربران کلاهبرداری می‌کنند. این برنامه که با عنوان نقشه در بازارهای اندرویدی منتشر شده است، هیچ اطلاعات مفید و کاربردی به کاربر ارائه نمی‌دهد. با این حال، با فعال کردن سرویس ارزش افزوده بر روی گوشی و کسر روزانه مبلغی مشخص از شارژ سیم کارت، سود زیادی عاید سازندگان بدافزار می‌شود.

پس از عضویت در این سرویس ارزش افزوده، کاربر با محتوایی جعلی و بی‌ارزش که به رایگان در بستر اینترنت در دسترس بوده است، روبرو می‌شود. در نهایت، علاوه بر دریافت هزینه برای عضویت در سرویس ارزش افزوده، با دانلود دو برنامه مخرب دیگر بدون اجازه و اطلاع کاربر، به عنوان یک دانلودر زمینه حضور سایر بدافزارها را نیز فراهم می‌کند. دیگر بدافزارهایی که با همین روش از کاربران کلاهبرداری می‌کنند با نام‌هایی چون برنامه‌های مستهجن، برنامه‌های معروف و کاربردی مانند نقشه، اینستاگرام، تلگرام طلایی، ایرانسل من و … منتشر می‌شوند.

برای پیشگیری از آلوده شدن گوشی، از دانلود و نصب برنامه از منابع و مارکت‌های موبایلی نامعتبر خودداری کنید و به هنگام نصب آنها، به مجوزهای درخواستی دقت کنید. آنتی ویروس پادویش، این بدافزار را شناسایی و از سیستم شما محافظت می‌کند. شما می‌توانید برای دیدن جزئیات فنی از تحلیل این بدافزار و روش مقابله و پاک‌سازی سیستم به اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *