بدافزار بازدید یاب تلگرام

telegram bot

بات تلگرام یک سرویس پیام‌رسان است که قابلیت‌های این نرم‌افزار را چند برابر می‌کند؛ از این رو به عنوان ابزاری محبوب و متداول میان کاربران شناخته می‌شود.

بات‌ها برای انجام هدفی خاص مانند دانلود از یوتیوب، افزایش بازدید و لایک کانال، جستجوی تصاویر، فیلم و… مانند یک فرد حقیقی به فضای چت و کانال‌های عمومی اضافه می‌شوند. برخی از بدافزارها به کمک بات‌های تلگرامی به جاسوسی از تلفن‌های همراه کاربران و سرقت اطلاعات شخصی آنها می‌پردازند.

به گزارش آزمایشگاه تحلیل بدافزار پادویش، خانواده بدافزاری TeleRAT با بهره‌جویی از بات‌های تلگرامی، یک بات برای تحقق اهداف خود ایجاد و به واسطه دستورات ارسالی از سمت آن، اقدام به دزدی اطلاعات شخصی کاربر می‌کند.

اطلاعاتی مانند تماس‌ها، پیامک‌های ارسالی و دریافتی، اطلاعات کاملی از گوشی و همچنین اقداماتی نظیر ضبط مکالمات، گرفتن عکس، باز کردن صفحات مختلف در تلگرام و … را سرقت کرده و کاربران ایرانی را مورد هدف قرار می‌دهد. نام این برنامه که بازدید یاب تلگرام و از خانواده بدافزاری جاسوس‌ افزارهاست، در بازارهای دانلود برنامه‌های اندرویدی مشاهده شده‌است.

روش‌های پیشگیری از آلوده شدن گوشی
  • از دانلود و نصب برنامه از منابع و مارکت‌های موبایلی نامعتبر خودداری کنید.
  • هنگام نصب برنامه‌های موبایلی، به مجوزهای درخواستی دقت کنید.
  • از فایل‌ها و اطلاعات ذخیره شده در گوشی پشتیبان‌گیری مداوم انجام دهید.
  • از نسخه‌های غیررسمی برنامه‌ها استفاده نکنید. برنامه‌هایی مانند تلگرام و اینستاگرام نسخه‌های غیررسمی زیادی دارند و بیشتر آنها از طریق کانال‌های تلگرامی انتشار می‌یابند.

آنتی ویروس پادویش، این بدافزار را شناسایی و از سیستم شما محافظت می‌کند. شما می‌توانید برای دیدن جزئیات فنی از تحلیل این بدافزار و روش مقابله و پاک‌سازی سیستم به اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *