بدافزار Adwind

خبر اختصاصی پادویش؛ سازندگان برنامه‌های مخرب با کمک بدافزار Adwind اطلاعات کاربران را به سرقت می‌برند. این بدافزار که از خانواده تروجان‌هاست و به شکلی کاملا قانونی وارد سیستم قربانی می‌شود، پس از اولین اجرا عملیات جاسوسی خود را آغاز می‌کند. مهاجمان با به‌کارگیری این بدافزار، داده‌های سیستم را جمع‌آوری و استخراج می‌کنند و با دسترسی از راه دور، کنترل اوضاع را به دست می‌گیرند. در نهایت، با مخفی کردن اطلاعات از دید کاربر، دسترسی او را بر برخی از فایل‌ها دچار مشکل می‌کنند. ابزارهای ورودی/خروجی مانند صفحه کلید، ماوس و صفحه نمایش در جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز مهاجمان و رسیدن به اهداف خرابکارانه آنها بسیار مؤثرند.

جهت پیشگیری از آلودگی به Adwind و بدافزارهای مشابه توجه داشته باشید که تروجان‌ها غالبا از راه نرم‌افزارهای فاقد اعتباری که از اینترنت دانلود می‌شوند، جاسازی شدن در متن HTML و یا ضمیمه شدن به یک ایمیل خود را به سیستم قربانی می‌رسانند. خوشبختانه تروجان‌ها توانایی تکثیر خودکار خود را ندارند و با انجام اقدامات پیشگیرانه می‌توان از ورود آنها به سیستم جلوگیری کرد.

آنتی ویروس پادویش، این بدافزار را شناسایی و از سیستم شما محافظت می‌کند. شما می‌توانید برای دیدن جزئیات فنی از تحلیل این بدافزار و روش مقابله و پاک‌سازی سیستم به اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *