Adobe اصلاحیه‌های امنیتی ماه دسامبر را منتشر کرد

Adobe

شرکت Adobe خبرنامه و اصلاحیه‌های امنیتی ماه دسامبر را منتشر کرده‌ است که شامل چندین آسیب‌پذیری برای برخی از محصولات این شرکت می‌باشند.

به‌روزرسانی‌های امنیتی برنامه Adobe Acrobat and Reader

نرم افزار Adobe Acrobat and Reader برنامه‌ای مطمئن برای مشاهده، چاپ و یادداشت‌گذاری در اسناد پی دی اف است. در ماه دسامبر، شرکت Adobe به‌روزرسانی‌های امنیتی جدیدی برای این برنامه در نسخه‌های ویندوز و مک ارائه داده است. این به‌روزرسانی‌ها شامل آسیب پذیری‌های بحرانی و مهمی است که در صورت سوء‌استفاده موفق، امکان اجرای کد دلخواه را در برنامه کاربر فراهم می‌آورد.

به‌روزرسانی‌های منتشر شده به ترتیب اهمیت به شرح زیر می‌باشند:

به‌روزرسانی‌ امنیتی برنامه ColdFusion

شرکت Adobe زبان برنامه‌نویسی داینامیکی برای تولید برنامه‌های کاربردی وب سایت‌ها طراحی کرده است که به منظور میزبانی از این وب سایت‌ها نیاز به سرور وب ColdFusion می‌باشد. ColdFusion یک محیط توسعه مبتنی بر Eclipse است که برنامه نویسان ColdFusion را قادر می‌سازد پروسه کامل طراحی Web Application ها را از مفهوم تا پیاده‌سازی مدیریت نمایند. به‌روزرسانی‌های ماه دسامبر، مربوط به نسخه 2018 این برنامه است که آسیب‌پذیری‌های مهمی که منجر به افزایش امتیاز می‌شود را بر طرف کرده است.

به‌روزرسانی‌ امنیتی برنامه Brackets

Brackets یک برنامه ویرایشگر کد است که تمرکز اصلی آن توسعه وب می‌باشد. این برنامه ساخت شرکت Adobe و نرم‌افزاری متن باز و رایگان می‌باشد. شرکت Adobe به‌روزرسانی‌ امنیتی جدیدی از این برنامه برای نسخه‌های ویندوز، مک و لینوکس را منتشر کرده است. این به‌روزرسانی‌ شامل آسیب‌پذیری بحرانی است که در صورت سوء‌استفاده موفق، امکان اجرای کد دلخواه را در برنامه کاربر فراهم می‌آورد.

  • لینک دانلود به‌روزرسانی‌ Brackets
به‌روزرسانی‌های امنیتی برنامه Adobe Photoshop CC

برنامه Photoshop CC با دارا بودن کاربردهای متعدد، از ویرایش‌های روزمره گرفته تا تغییرات کلی به عنوان یکی از محبوب‌ترین محصولات شرکت Adobe محسوب می‌شود. از تغییر، برش و ویرایش عکس گرفته تا طراحی وب سایت و برنامه‌های تلفن همراه و یا  ایجاد آثار هنری سه بعدی و فیلم، همگی از کاربردهای این برنامه بی‌نظیر هستند. شرکت Adobe به‌روزرسانی‌ امنیتی جدیدی از این برنامه برای نسخه‌های ویندوز و مک را منتشر کرده است.  این به‌روزرسانی‌ شامل چندین آسیب‌پذیری بحرانی است که در صورت سوء‌استفاده موفق، امکان اجرای کد دلخواه را در برنامه کاربر فراهم می‌آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *