بدافزار Wizzmonetize

خبر اختصاصی پادویش؛ تبلیغ افزار Wizzmonetize یکی از پردردسرترین تبلیغ افزار‌های شناخته شده در حملات سایبری به شمار می‌رود. علت این امر آن است که بدافزار با باز کردن تب‌های جدید مرورگر، برای کاربر ایجاد مزاحمت می‌کند، این کار به صورت مداوم و هر چند دقیقه یکبار در سیستم اتفاق می‌افتد و عملا امکان کار با سیستم را مختل می‌کند. بدافزار Wizzmonetize محیطی را برای دانلود و اجرای سایر بدافزار‌ها ایجاد می‌کند در نسخه‌های جدید تا جایی که سیستم قربانی ظرفیت داشته باشد، تبلیغ افزارها و تروجان­‌هایی با هدف جاسوسی را بر روی آن دانلود و اجرا می‌کند. علاوه بر این که هر کدام از بدافزارهای دانلودی عملیات مخرب خود را انجام می‌دهند، حجم زیادی از حافظه نیز اشغال می‌گردد و در نتیجه باعث کند شدن سیستم می‌گردد.

تبلیغ افزار Wizzmonetize معمولا از طریق سایت­‌های آلوده مثل سایت‌هایی که در آن‌ها بازی‌های آنلاین انجام می‌شود، هرزنامه­‌ها، فایل­‌های به روز رسان جعلی نرم افزارها و غیره بر روی سیستم قربانی دانلود و اجرا می‌شود.

این تبلیغ‌افزار تنها به دانلود یک خانواده بدافزار اکتفا نمی‌کند بلکه هر چه بیشتر بر روی سیستم قربانی باقی بماند نمونه‌های دیگری از خانواده‌های مختلف دانلود و اجرا می‌کند در واقع دانلود این خانواده‌ها بر اساس تصمیم سرور مهاجم بوده و کاملا پویا می‌باشد. از جمله این خانواده‌ها می‌توان به Linkury، EoRezo، Amonitize، ELEX و … اشاره کرد که اکثرا از دسته تبلیغ‌افزار‌ها و و تروجان‌­هایی با هدف جاسوسی هستند.

این بدافزار توسط آنتی ویروس پادویش، شناسایی می­‌شود و برای این بدافزار پاکسازی انجام می‌­شود. توصیه می‌­­شود جهت جلوگیری از آلودگی توسط چنین بدافزارهایی ترجیحا وارد سایت­‌هایی که از قبل نسبت به صحت آن­ها اطمینان ندارید نشوید. همچنین سعی کنید قبل از اجرای فایل­‌هایی که بطور ناخواسته وارد سیستم شما شده‌­اند آن­ها را توسط یک آنتی‌­ویروس مطمئن پویش نمایید. شما می‌توانید برای دیدن جزئیات فنی از تحلیل این بدافزار و روش مقابله و پاک‌سازی سیستم به اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *